Jak vyhledat to správné RPG?

08.01.2012 20:41

       Chtěli byste začít hrát RPG, ale nevíte které? V tom Vám mohou pomoci naše stránky, které tedy nepodávají přehled úplně všech RPG, ale nabízejí alespoň částečný seznam RPG a ve většině případů také jejich hodnocení. Chodí nám stále další a další přihlášky, takže se náš seznam postupně rozšiřuje. K rozšíření seznamu můžete přispět i Vy, tím, že o nás sem tam prohodíte slovíčko a třeba se o nás dozví více RPG, které se do projektu také zapojí.

       A teď už k tomu, jak to správné RPG najít. Celý seznam RPG můžete najít, pokud v menu kliknete na "Seznam RPG". Je to seznam abecední.

       Pokud hledáte RPG podle kvality, pak se podívejte na úvodní stránku. Vpravo naleznete "Štítky", jednohvězdičkové, dvouhvězdičkové, tříhvězdičkové, čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové. Pokud kliknete na vybraný počet hvězdiček, ukážou se Vám RPG, která daný počet hvězdiček získala. Pět hvězdiček je samozřejmě nejlepší. Ne všechna RPG ale byla zhodnocena a možná, že několik těch nejlepších vlastně přes tohle ani nenajdete. (Pokud RPG nemá žádnou hvězdičku, znamená to, že ještě nebylo hodnoceno a to buď proto, že autor RPG zhodnotit nechtěl a nebo proto, že jsme to ještě nestihli.)

        Další způsob, jak můžete RPG najít je použít vyhledávač. Vlevo najdete pole pro vyhledávání, kam můžete zadat nějaké klíčové slovo. Některá přihlášená RPG mají u sebe uvedena klíčová slova, témata, podle kterých je můžete najít. Takže pokud hledáte například nějaké fantasy RPG, zadejte slovo "fantasy" a měla by se Vám objevit všechna RPG, která obsahují toto téma.

        Posledním vyhledávajícím kritériem může být téma RPG. Na tomto rozdělení RPG se zatím pracuje a vyžaduje to i spolupárci autorů příslušných RPG, proto prosíme o strpení.